location

asiakaspalvelu@jipisannointi.fi
0108304100

clock

ma-pe klo 10-15

ASIAKASPALVELU
autopaikat, muuttoilmoitukset, osakemerkinnät, asiakasneuvonta
asiakaspalvelu@jipisannointi.fi tai p. 010 830 4100

TALOUSHALLINTO/KIRJANPITO
vastikkeet, käyttökorvaukset ja vuokrat, lainaosuudet, rahastoinnit, maksusuunnitelmat  
kirjanpito@jipisannointi.fi tai p. 0108304116

OSTOLASKUT
ostolaskujen vastaanotto sähköisesti, ostolaskujen käsittely, maksatus
ostolaskut@jipisannointi.fi

VUOKRAUS
vuokravälityspalvelu,  esittelyt,  vuokrasopimukset
vuokraus@jipisannointi.fi p. 0108304109 tai 0108304117

TEKNINEN ISÄNNÖINTI
korjausten suunnittelu, valvonta, kosteiden tilojen kartoitus, vesieriste- ja haitta-ainekartoitukset
jere.pajarinen@jipisannointi.fi

Puhelun hinta 010-numeroon soitettaessa: 0,0835 €/puhelu + 0,167 €/min (sis. alv).

Joensuu

Kauppakaari 1, 80100 Joensuu

jip_isannointi_hilppa_haantio

Haantio Hilppa

Kiinteistösihteeri
IAT
Puh. 010 830 4125
hilppa.haantio@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Kolehmainen Riikka

Kiinteistösihteeri
ITS
Puh. 010 830 4136
riikka.kolehmainen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Gröhn Mia

Palvelusihteeri
Puh. 010 830 4141
mia.grohn@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Tuovinen Sari

Kiinteistösihteeri
KISI
Puh. 010 830 4114
sari.tuovinen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Jako Niina

Kiinteistösihteeri
Puh. 010 830 4128
niina.jako@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Karttunen Miia

Kirjanpitäjä / Kiinteistösihteeri
Puh. 010 830 4144
miia.karttunen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Romppanen Merja

Kirjanpitäjä
Puh. 010 830 4111
merja.romppanen@jipisannointi.fi​​​​​​​​​​​​​​

jip_isannointi_dina_shibalovich

Shibalovich Dina

Kirjanpitäjä
KTM
Puh. 010 830 4134
dina.shibalovich@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Sutinen Emmi

Ostolaskut/Kirjanpitäjä
Puh. 010 830 4139
emmi.sutinen@jipisannointi.fi
ostolaskut@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Korhonen Jaana

Vuokraus / kiinteistösihteeri
VUT, KISI,
Puh. 010 830 4117
GSM 040 140 90 23
jaana.korhonen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Turunen Satu

Toimistopäällikkö
Puh. 010 830 4113
GSM 050 388 6619
satu.turunen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_marja_kervinen

Kervinen Marja

Talouspäällikkö
KLT
Puh. 010 830 4122
marja.kervinen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Antikainen Sirja

Isännöitsijä
ITS-TEK
Puh. 010 830 4124
sirja.antikainen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_juha_asikainen

Asikainen Juha

Tekninen isännöitsijä
RKM, ITS-TEK
Puh. 010 830 4112
juha.asikainen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Harinen Heikki

Isännöitsijä
IAT
Puh. 010 830 4121
heikki.harinen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Herttuainen Olli

Isännöitsijä
KTM, ITS
Puh. 010 830 4123
olli.herttuainen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Keinonen Petteri

Isännöitsijä
RI AMK
Puh. 010 830 4118
petteri.keinonen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_keijo_kempas

Kempas Keijo

Isännöitsijä
RKM, ITS
Puh. 010 830 4106
keijo.kempas@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Koiso-Kanttila Kukka

Isännöitsijä
IAT
Puh. 010 830 4108
kukka.koiso-kanttila@jipisannointi.fi​​​​​​​​​​​​​​

jip_isannointi_iiro_lipo

Lipo Iiro

Isännöitsijä
IAT
Puh. 010 830 4103
iiro.lipo@jipisannointi.fi

jip_isannointi_jere_pajarinen

Pajarinen Jere

Teknisen isännöinnin päällikkö, isännöitsijä
RI AMK, ITS
Puh. 010 830 4119
jere.pajarinen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_pekka_poutiainen

Poutiainen Pekka

Isännöitsijä
Puh. 010 830 4102
pekka.poutiainen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_janne_tarnanen

Tarnanen Janne

Isännöintipäällikkö
KTM, ITS
Puh. 010 830 4107
janne.tarnanen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Tiitinen Heikki

Isännöitsijä
Puh. 010 830 4126
heikki.tiitinen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_toivo_korhonen

Korhonen Toivo

Toimitusjohtaja
AIT, LVV
Puh. 010 830 4105
GSM 050 362 8425
toivo.korhonen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_hannu_sutinen

Sutinen Hannu

Hallituksen puheenjohtaja
AIT
Puh. 010 830 4101
GSM 0400 670 333
hannu.sutinen@jipisannointi.fi

Juuka

Poikolantie 2, 83900 Juuka

Ota yhteyttä

Pekka Väyrynen

Isännöitsijä, ITS, LKV
Puh. 010 830 4150
pekka.vayrynen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Anne Halonen

Isännöitsijä
Puh. 010 830 4154
anne.halonen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Mika Miettinen

Isännöitsijä, vuokrakohteet
Puh. 010 830 4153
mika.miettinen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Taimi Pennanen-Jehkonen

Kirjanpitäjä, vuokrareskontrat
Puh. 010 830 4152
taimi.jehkonen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Tarja Korkeakoski

Kirjanpitäjä / kiinteistösihteeri
Puh. 010 830 4115
tarja.korkeakoski@jipisannointi.fi

Lieksa

Pielisentie 54-56, 81700 Lieksa

Ota yhteyttä

Kähkönen Pekka

Kirjanpitäjä
Puh. 010 830 4131
pekka.kahkonen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Kaiholehto Heikki

Isännöitsijä
Puh. 010 830 4133
heikki.kaiholehto@jipisannointi.fi

jip_isannointi_sauli_koponen

Koponen Sauli

Isännöitsijä, IAT
Puh. 010 830 4132
sauli.koponen@jipisannointi.fi

jip_isannointi_ritva_pikkarainen

Pikkarainen Ritva

Isännöitsijä, IAT
Puh. 010 830 4135
ritva.pikkarainen@jipisannointi.fi

Ota yhteyttä

Jaana Korhonen

Vuokraus
VuT, KISI,
Puh. 010 830 4117
GSM 040 140 90 23
vuokraus@jipisannointi.fi

Laskutusosoitteet

ASIAKASTALOYHTIÖIDEN LASKUT

Voit lähettää asiakastaloyhtiöillemme laskuja:

  1. Verkkolaskuna taloyhtiön verkkolaskuosoitteeseen. Suomalaisten yhtiöiden verkkolaskuosoitteet löytyvät Tietoyhteiskunnan Kehittämiskeskus Tieken palvelusta: www.tieke.fi

  2. Paperilaskuna: c/o JIP Isännöinti / Joen Isännöintipalvelu Oy, Kauppakaari 1, 80100 Joensuu. Taloyhtiölle tulevassa laskussa on maksajatietona oltava aina taloyhtiön nimi.

  3. Voitte toimittaa laskunne pdf:nä osoitteeseen ostolaskut@jipisannointi.fi 

JIP ISÄNNÖINNIN LASKUT

JIP Isännöinnille voit lähettää laskuja seuraavasti:

1. Verkkolaskuna:

Yritys: Joen Isännöintipalvelu Oy / JIP Isännöinti
Verkkolaskuoperaattori: Op-Pohjola-ryhmä
Välittäjän tunnus: OKOYFIHH
verkkolaskuosoite: FI4157700520037638
OVT-tunnus: 003707823878

2. Mikäli verkkolaskujen lähettäminen ei ole mahdollista, voitte toimittaa laskunne pdf:nä osoitteeseen marja.kervinen@jipisannointi.fi

Mahdolliset paperilaskut osoitteeseen: 

JIP Isännöinti / Joen Isännöintipalvelu Oy
Kauppakaari 1
80100 Joensuu

Lataa laskutustiedot